ADR felszerelés - HIR ADR Iskola

ADR felszerelések

Veszélyes áru szállításhoz - amennyiben a szállító jármű narancssárga veszélyt jelző táblával megjelölésre kötelezett - az alábbi felszereléseket írja elő az ADR:

- tűzoltó készülékek az alábbi táblázat szerint:

szállítóegység legnagyobb megengedett össztömege

a tűzoltó készülékek minimális darabszáma

az oltóanyag minimális összmennyisége a szállítóegységen

legalább egy darab, amelynek minimális oltóanyag mennyisége az alábbi:

legalább az egyiknek az oltóanyag mennyisége legalább az alábbi:

≤ 3,5 t

4 kg

> 3,5 t ≤ 7,5 t

8 kg

6 kg

>7,5 t

12 kg

6 kg

- járművenként 1-1 db kerékkitámasztó ék,

- 2 db önmagában megálló figyelmeztető jelző (pl.: fényvisszaverő kúpok, háromszögek, vagy borostyán színű villogó lámpák, amelyek a jármű elektromos berendezésétől függetlenül működnek),

- szemöblítő folyadék (nem szükséges, ha az 1, 1.4, 1.5, 1.6, 2.1, 2.2 vagy 2.3 számú veszélyességi bárca, illetve nagybárca van a küldeményen vagy a szállítóeszközön)

- a járműszemélyzet minden tagja részére figyelemfelkeltő mellény vagy ruha,

- a járműszemélyzet minden tagja részére egy darab hordozható világító készülék. A készüléken nem lehet olyan fém felület, amely szikrát okozhat. Robbanásveszély esetén zárt járműbe csak olyan hordozható lámpával szabad belépni, amely úgy van kialakítva, hogy a jármű belsejébe esetleg behatolt éghető gőzöket és gázokat nem tudja meggyújtani,

- a járműszemélyzet minden tagja részére egy pár védőkesztyű,

- a járműszemélyzet minden tagja részére a szem védelmére alkalmas eszköz,

- 2.3 vagy a 6.1 veszélyességi bárca, illetve nagybárca használata esetén a járműszemélyzet minden tagja részére légzésvédő maszk (menekülő-kámzsa) például A1B1E1K1-P1 vagy A2B2E2K2-P2 típusú, kombinált (gáz és részecske) szűrővel ellátott,

- szilárd, vagy folyékony anyag és a 3, 4.1, 4.3, 8 és 9 veszélyességi bárca, illetve nagybárca használata esetén

• lapát;
  • csatornanyílás lefedésére alkalmas eszköz;
  • gyűjtőedény.

HIR ADR Iskola fő profilja az oktatás - ezen belül is a veszélyes áru szállítással kapcsolatos képzések. ADR képzéseinkhez kapcsolódóan a szolgáltatás teljessé tétele érdekében a szükséges ismeretek átadásán túl igény esetén a veszélyes áru szállításhoz kapcsolódó felszerelések beszerzését is vállaljuk.

Forgalmazott termékeink - a teljesség igénye nélkül - a következők:

ADR felszerelés alapcsomag

ADR felszerelés alapcsomag (vászontáska, 2 db elakadásjelző háromszög, szemöblítő palack folyadékkal 200 ml, fényvisszaverő mellény, robbanásbiztos kézilámpa, 1 pár gumikesztyű, védőszemüveg)

ADR felszerelés bővített csomag

ADR felszerelés bővített csomag (műanyag tárolóedény, 2 db elakadásjelző háromszög, szemöblítő palack folyadékkal 200 ml, fényvisszaverő mellény, robbanásbiztos kézilámpa, 1 pár gumikesztyű, védőszemüveg, félálarc 3M 6000, félálarc szűrőbetét ABEK1 3M 6059, félálarc szűrőbetét P1 3M részecskeszűrő, félálarc szűrőbetét P1 adapter 3M, menekülő kámzsa TYVEK, műanyag lapát, csatornatakaró fólia kb. 1m2)

ADR figyelmeztető jelzőlámpaADR figyelmeztető jelzőlámpa

ADR figyelmeztető jelzőlámpa (Plastimat)

ADR terelőkúpADR terelőkúp

Fényvisszaverő terelőkúp 300 mm

Szemöblítő folyadék

Szemöblítő palack folyadékkal 200 ml

Fényvisszaverő mellény

Fényvisszaverő mellény (EN ISO 20471)

ADR kézilámpa

Robbanásbiztos kézilámpa

Védőkesztyű

ADR védőszemüveg

Védőszemüveg indirekt szellőzővel

Félálarc

Félálarc 3M

Félálarc szűrőbetét

Félálarc 3M ABEK1 szűrőbetét

Félálarc szűrőbetétFélálarc adapter

Félálarc 3M porszűrő + adapter

Lapát

Műanyag lapát

Csatornatakaró fólia

Csatorna takaró fólia

ADR veszélyt jelző táblaADR veszélyt jelző tábla

ADR veszélyt jelző tábla

Amennyiben az Ön vállalkozásának is szüksége van valamilyen ADR felszerelésre, kérem keressen bennünket, kérjen ajánlatot elérhetőségeinken.